سرخط خبرها
خانه / دانش و فن آوری / تسلا برای رفع مشکل تولید مدل ۳، کمپانی Perbix را خریداری کرد – دیجیاتو – پی اچ موزیک

تسلا برای رفع مشکل تولید مدل ۳، کمپانی Perbix را خریداری کرد – دیجیاتو – پی اچ موزیک

چنانچه پیگیر اخبار و حوشی مربوط به خودروهای الکتریکی باشید، حتما می دانید که کمپانی آمریکایی تسلا این روزها با مشکل تولید مدل ۳ روبرو بوده و از برنامه های خود تا حد زیادی عقب افتاده است
مقامات تسلا قصد دارند در شرایط ایده آل ظرفیت تولید را به ده هزار دستگاه در هفته برسانند. در سه ماهه سوم سال ۲۰۱۷ فقط ۲۶۰ دستگاه از مدل ۳ خطوط تولید را ترک کرده، این در حالی است که طبق برنامه ریزی ها در این مدت باید ۱۵۰۰ دستگاه از خودروی مذکور به مشتریان تحویل داده می شد.

ناگفته نماند تا زمان تنظیم این خبر، هیچ یک از دو کمپانی درباره رقم قرارداد و جزئیات آن حرفی به میان نیاورده اند.

این مساله در کنار فشارهای وارده از سوی خریداران بعضا عصبانی و سهامداران، تسلا را در وضعیت پر تنشی قرار داده و چنانچه تولید و تحویل مدل ۳ شتاب بیشتری نگیرد، وضعیت برای این خودروساز پیشگام در طول هفته ها و ماه های آینده اصلا مطلوب نخواهد بود.

چنانچه پیگیر اخبار و حوشی مربوط به خودروهای الکتریکی باشید، حتما می دانید که کمپانی آمریکایی تسلا این روزها با مشکل تولید مدل ۳ روبرو بوده و از برنامه های خود تا حد زیادی عقب افتاده است.

اخیرا گزارشی در بلومبرگ منتشر شده که طبق آن، تسلا برای جبران عقب ماندگی خود، شرکت پربیکس (Perbix) را خریداری کرده است. این شرکت در زمینه ساخت ماشین های اتوماتیک برای خطوط مونتاژ فعالیت داشته و از سه سال پیش جزو تامین کنندگان اصلی تسلا به شمار می رود.

به هر ترتیب تسلا در طول سال های گذشته همواره ثابت کرده که می تواند از چالش های مختلف سربلند بیرون آمده و راهکارهایی موثر و دائمی پیدا کند. خرید پربیکس هم یکی از این راهکارهاست که تسلا در چالش “جهنم تولید” به آن دست یافته است.

برخی این خرید را یک حرکت هوشمندانه برای ایلان ماسک می دانند، زیرا او به خوبی می دانست که تسلا به تنهایی توان رفع مشکلات مربوط به تولید مدل ۳ را در کوتاه مدت ندارد.

بد نیست اشاره کنیم بدنه مدل ۳ برخلاف مدل S و X که فقط از آلومینیوم ساخته می شود، از آلومینیوم و برخی آلیاژهای دیگر تشکیل یافته؛ به همین جهت اجزای بدنه مدل ۳ به دلیل بهره گیری از آلیاژهای متفاوت نیازمند جوشکاری بیشتری هستند.

درباره ی back120

همچنین ببینید

پتنت تازه سونی، شایعه فعالیت این کمپانی روی تکنولوژی اتومبیل های خودران را تایید می کند – دیجیاتو – پی اچ موزیک

سونی اخیراً پتنت تازه ای در سازمان جهانی مالکیت معنوی به ثبت رسانده که یکبار …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *